KralOyun.com Almanya'nın önde gelen denetim kurumu TÜV Saarland tarafından üç başlıkta sertifika verildi: Aile dostu içerik, Kolay kullanım, Müşteri verileri güvenliği! Böylece Türkiye’de TÜV onaylı ilk internet portalı oldu.
 
KralOyun’da bulunan 10.000 üzerinde oyun ve KralOyun Alemi ailelerin güvenle çocuklarını bırakabileceği türden oluğu “aile dostu içerik” ile onaylandı.
 
Kolay kullanımda aranan kriterler arasında ise, kullanıcılarla olan arayüzün az bir çaba ile istenileni gerçekleştirebilirliği, hataların açık anlatımlı mesajlarla anlaşılabilirliği, bariyerlerden uzak bir tasarım ve kullanıcının isteğini hızlı bir şekilde yerine getirebilen güvenli bir sistem yer alıyor.
Müşteri verileri güvenliği konusunda KralOyun.com bildiri zorunluluğu, destek elemanlarının eğitimi, veri koruma uzmanının varlığı konularında yeterlilik testine tabi tutulmuştur. Veri güvenliği açısından da, ağ güvenliği, sistem bakım onarımı, sistem erişimi ve Change Management ile acil durum desteği kriterleri göz önünde bulundurulmuştur. Bunlarla beraber giriş, erişim ve görev kontrolleri ile veribankası güvenliği bilgi teknolojileri güvenliği altında incelenmiştir. 


KralOyun TÜV Onaylı İnternet Portalı